100. obljetnica završetka fatimskih ukazanja

1710Gospa Fatimska

U petak, 13. listopada obilježava se obljetnica zadnjeg ukazanja Majke Božje u Fatimi. Slavlje započinje u Župi Sv. Josipa marijanskom pobožnošću u 18:15 sati te svetom misom u 19 sati.

Nakon svete mise održat će se svečana procesija s kipom Majke Božje Fatimske i svijećama od Župe Sv. Josipa do Župe Sv. Marka Križevčanina.

Središnjem slavlju prethodi trodnevna duhovna priprava od 10. do 12. listopada. U trodnevnici program započinje pobožnošću Majci Božjoj u 18:15 sati, a nastavlja se svetom misom u 19 sati.
Prvog dana trodnevnice održat će se duhovna obnova za mlade koju će voditi vlč. Jakov Rađa, povjerenik za pastoral duhovnih zvanja i promotor kršćanskih poziva.
Drugog dana trodnevnice održat će se koncert u čast Majke Božje.
Posljednjeg dana trodnevnice organizira se molitveno bdijenje na temu „Da svi budu jedno“.

gospa_fatimska